Obstawianie sportów na zakładach bukmacherskich to świetny sposób na to, żeby oprócz podkręcenia sportowych emocji, ale również żeby sobie odpowiednio ,,dorobić”. Tylko aby zarobić, a nie oddawać bukmacherowi pieniądze za darmo. U którego bukmachera powinniśmy więc zacząć obstawiać?

Legalni bukmacherzy – u którego powinniśmy obstawiać?

Najlepsza legalna firma bukmacherska?

To taka, która uzyskała od Polskiego Ministerstwa Finansów licencję na obrót zakładami bukmacherskimi. Firma która chce uzyskać takowe pozwolenie musi być spółką, która naturalnie nie jest widziana przez państwo jako zagrożenie pod względem terrorystycznym, oraz musi mieć również określoną ilość kapitału na start (zabezpieczenie finansowe) – o wielkości minimum 800 tysięcy złotych – poza tym firma MUSI być zarejestrowana w Polsce – oraz również musi się rozliczać w Polsce. Na ten moment w naszym kraju mamy 18 legalnych firm bukmacherskich. Zakłady to w końcu spory biznes, przez coraz to nowsze firmy starają się uzyskać takowe pozwolenie – dwójka nowych bukmacherów otrzymała pozwolenie na obrót zakładami bukmacherskimi w roku 2019. A jak nazywają się ci bukmacherzy? Otóż są to BestBet24 oraz Polski Bukmacher Sp. z o.o. ale i tak lista legalnych bukmacherów z roku na rok się powiększa – aktualnie na swoje licencje oczekują takie firmy jak Superbet czy Okbet – lecz każdy chyba wie, jak funkcjonują urzędy (a w tym nasze Ministerstwo Finansów) – dlatego też, nie wiadomo tak naprawdę kiedy ci bukmacherzy takową licencję otrzymają.

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Nielegalni bukmacherzy

Na sam początek, powinniśmy mieć z tyłu głowy gdzieś to, że fiskus już taki łaskawy nie jest, i mimo że próbuje, to nie jest w stanie zablokować dosłownie każdego nielegalnego bukmachera, dlatego też najmniejsze podejrzenie, że dany bukmacher nie posiada licencji naszego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami bukmacherskimi, powinno sprawić (w teorii oczywiście – w praktyce to bywa różnie) – a mimochodem, jak sprawdzić to, że dany bukmacher jest legalny czy też nie? Wystarczy, że popatrzymy na domenę danego bukmachera – jeśli nie kończy się ona na ,,.pl” – to znak, że firma działa na ,,terenie” naszej sieci internetowej nielegalnie. Kolejnym sposobem na to, jest sprawdzenie stopki strony, czy posiada ona odpowiednią formułkę z pozwoleniem od naszego, Polskiego Ministerstwa finansów.

Dowiedz się, na których rodzajach zakładów bukmacherskich możesz wygrać najwięcej

Bukmacherzy online oferują swoim typerom wiele rodzajów zakładów bukmacherskich, ale tak naprawdę tylko niektóre, takie jak na przykład zakład 1×2 (trzydrogowy) są nam w stanie zapewnić odpowiednie szanse na zwycięstwo. Jeśli chodzi o ten rodzaj zakładów bukmacherskich, to polega on na tym, że obstawiamy zwycięstwo gospodarzy (1), remis (X), bądź wygraną gości (2). Jeśli chodzi o ten zakład właśnie, jest to numer jeden wśród najpopularniejszych rodzajów zakładów w piłce nożnej. Taki zakład, biorąc to na ,,chłopski rozum” to szansę na nasze zwycięstwo w tym typie to 33%. Istnieje również zakład dwudrogowy, który nie obejmuje w sobie remisu, więc szansa na wygraną wzrasta aż do 50%.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułTypowanie sportów u bukmacherów – jak to robić lepiej?
Następny artykułCzym się zająć, jeśli już mamy dość typów bukmacherskich?
W rankingu bukmacherów przez ostatnie kilka lat wygrywają te same zakłady bukmacherskie. Ubiegły rok przyniósł wiele zmian na rynku legalnych zakładów online, najlepszy bukmacher internetowy to nie tylko STS i Fortuna ale również Betclic, Betfan i Noblebet zgłaszają swoja gotowość do bycia liderem zakładów bukmacherskich w internecie.