Skip to content

Zakłady bukmacherskie dla początkujących

Terminologia związana z zakładami bukmacherskimi opiera się na zwyczajach wielu doświadczonych graczy. Słownik, używanych przez nich terminów, jest po prostu bardzo obszerny. Warto poznać przynajmniej najważniejsze pojęcia ze świata zakładów bukmacherskich bez których byłoby ciężko wygrać obstawione kupony.

Słowniczek typera

Jednym z podstawowych terminów jest ,,1X2”. Warto wiedzieć, że jest to skrót od najprostszego zakładu. Cyfra „jeden” znaczy triumf gospodarzy, ,,X” to remis, a „dwa” to zwycięstwo gości. Z takimi znakami spotkamy się, obstawiając rozgrywki różnych gier zespołów drużynowych. Innym ważnym pojęciem jest ,,akumulator”, czyli zakład bukmachera, który składa się z kilku selekcji lub meczów. Dla odmiany ,,bankroll” to określona kwota, którą chcemy wydać na zakłady bukmacherskie podczas gry. 

Z kolei ,,bonus powitalny” jest rodzajem kampanii zakładów, która ma na celu zachęcenie nowych graczy do stworzenia konta u danego bukmachera. Z kolei powszechnie używane słowo ,,buk” jest skróceniem słowa bukmacher. Warto także wiedzieć, że ,,cashback” jest rodzajem zakładu bukmacherskiego. Polega on na tym, że gdy postawiony w ramach bonusu kupon okaże się przegrany, operator zakładów sportowych zwróci nam pewną część zainwestowanego w ten zakład kapitału. Z kolei ,,cashout” jest opcją na kupony w trakcie gry, dzięki czemu można obliczyć zakład przed jego zamknięciem. Aby móc korzystać z tego rozwiązania, żadne spotkania nie mogą jednak odbywać się w czasie rzeczywistym.

Skrót ,,DW” jest niczym więcej, jak dokładnym wynikiem jakiegoś meczu. Z kolei ,,freebet” to darmowy zakład dla bukmacherów. Tutaj obstawiając, nie ryzykujemy pieniędzy. Skrót ,,H2H” to historia bezpośrednich spotkań pomiędzy danymi klubami lub graczami. Statystyki te pomagają w wyborze właściwego zwycięzcy w ostatnim meczu. Interesującą opcją jest ,,handicap” to taki zakład bukmachera, dzięki któremu szanse na spotkania z wyraźnym faworytem są wyrównane. Tutaj gracze mogą skorzystać z najlepszego kursu i w rezultacie postawić na swoją ulubioną drużynę. 

Z kolei ,,kontra” jest to zakład, w którym stawiamy na oryginalne rozwiązanie. W ten sposób możemy zmniejszyć straty w razie przegranej. Przydatnym terminem jest ,,LIVE”, czyli inaczej gra „na żywo”. Gracz może wówczas postawić zakład podczas wydarzenia sportowego. Z kolei ,,marża bukmachera” to zysk netto bukmachera. Dla odmiany termin ,,pewniak” jest to zakład bukmacherski, który daje bardzo duże szanse na wygraną. 

Z kolei ,,podwójna szansa” jest takim zakładem bukmacherskim, dzięki któremu zwiększamy nasze szanse na wygraną. Termin ,,progresja” to system bukmacherski, który polega na tym, że grający obstawia kilkakrotnie ten sam wynik, np. meczu. Słowo ,,selekcja” to inaczej określenie konkretnego zdarzenia na kuponie bukmacherskim. Bardzo popularny jest wśród graczy termin ,,single”, który polega na tym, że kupon jest zakładem na maksymalnie jedno wydarzenie. Wtedy nasze szanse na ostateczny zysk są zdecydowanie większe. 

Ostatnim ważnym pojęciem jest ,,zakład dwudrogowy”, gdzie mamy 50% szans na poprawne wytypowanie zdarzenia, ponieważ tylko dwa rozwiązania są możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *