Skip to content

Praca w zakładach bukmacherskich

Praca w zakładach bukmacherskich

Obecnie w kraju mamy tzw. rynek pracownika. Jest więcej pracy niż chętnych na te stanowiska. To wymusza po części wzrost wynagrodzeń, ale pozwala też na spokojną zmianę miejsca zatrudnienia. Jedni szukają lepiej płatnej, z możliwościami awansu, inni zaś marzą o lekkiej i przyjemnej pracy, może ze stosunkowo niską pensją, ale za to zapewniającą stałe godziny pracy (brak popołudniówek czy nocek). To bardzo często wybierane rozwiązanie przez jedno z rodziców (przy założeniu, że drugie ma bardzo dobrą pensję). Taką przykładowa lekką pracą jest zatrudnienie w punkcie zakładów bukmacherskich.

Zalety i wady pracy w zakładach bukmacherskich

Praca w punkcie przyjmowania zakładów wzajemnych należy do tych raczej przyjemnych i stosunkowo lekkich. Nie mamy tutaj dźwigania towaru czy wypełniania stosu dokumentów. Jest za to kontakt z klientami (w dużej mierze są to stali bywalcy punktu), do tego większość zadań wykonywane jest na komputerze i w stałych godzinach otwarcia punktu. Rozwieszenie oferty, wpisywanie numerów, przyjmowanie płatności i wypłaty gotówkowe czy dbałość o czystość w pomieszczeniu. No i robienie raportów – dziennych czy okresowych, np. z kasy fiskalnej. Zdarza się również dość dużo wolnego czasu, np. w wakacje, gdy piłka nożna ma przerwę.

Atuty pracy w zakładach bukmacherskich:

  • lekka praca przy komputerze,
  • stałe godziny pracy,
  • kontakt z klientami (zazwyczaj stałymi),
  • brak dużych wymagań,
  • nie potrzebne wcześniejsze doświadczenie.

Wady pracy w zakładach wzajemnych:

  • praca w soboty i niedziele (czasem i w święta),
  • dość niskie zarobki,
  • obsługa gotówkowa.

Niewielkie wymagania i podstawowe szkolenia

Niewielkie wymagania i podstawowe szkolenia

Miła aparycja, umiejętność obsługi komputera i drukarki czy podstawowa znajomość dyscyplin sportowych – to takie podstawowe wymagania dla pracownika punktu. Do tego dojdzie szkolenie z obsługi kasowej i oferty zakładów. Nie potrzeba tutaj studiów wyższych, specjalistycznych kursów czy  doświadczenia w podobnej pracy (choć zawsze będzie to dodatkowym atutem). Wspomniane szkolenie zapewni nam pracodawca, a  wymienione umiejętności raczej posiada większość z nas.

Dodatkowe atuty pracownika

Wśród dodatkowych atutów dla potencjalnego pracownika, będzie doświadczenie na podobnym stanowisku, szeroka wiedza sportowa z wielu dyscyplin czy orientacja w terminach największych turniejów i zawodów. Mile widziany będzie również dobry kontakt z klientami, gdyż więcej niż połowa graczy w danym punkcie, to są jego stali bywalcy. A jak wiadomo, relacje z klientami warto utrzymywać – świetnie sprawdzą się tutaj tzw. „small talk”.

Dla kogo praca w punkcie bukmacherskim?

Ogólnie praca w punkcie zakładów bukmacherskich, jest polecana dla osób, które nie mają wysokich wymagań finansowych, a pragną być aktywne zawodowo. Może je np. wybrać jedno z rodziców (by utrzymać aktywność zawodową), gdy drugie ma bardzo wysokie zarobki, w zupełności wystarczające do wyżywienia rodziny. W końcu nie wszyscy mają parcie na wielotysięczne zarobki. Inną grupą docelową są osoby o niskim wykształceniu. One również poradzą sobie w tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *