Skip to content

Granie u bukmachera bez podatku – czy to możliwe?

Granie u bukmachera bez podatku – czy to możliwe?

Bukmacherzy, którzy coraz częściej prowadzą działania promocyjne starają się prześcigać nawzajem pod względem oferowanych bonusów. Nie inaczej jest w przypadku podatków, które notabene wszyscy muszą płacić. Dlatego też czy granie u bukmacherów bez podatku jest możliwe? O tym dowiesz się już za chwilę!

Dlaczego bukmacherzy nie płacą za nas podatków?

Co ciekawe, nie jest to uwzględnione w prawie, kto ma płacić podatek, a bukmacher oczywiście chce zarabiać. Jeśli firmy w pełni poniosą te koszty, nie będą w stanie przetrwać na rynku. Podstawowa stawka podatku to 12% podatku pobieranego od każdego kuponu. Niezależnie od kwoty, musisz ją zapłacić. To oczywiście nie wszystko. Jest też drugi próg podatkowy, jeśli obstawiasz więcej niż 2280 zł. Wtedy gracz zapłaci dodatkowo 10% podatku.

Nic dziwnego, że popularną strategią stało się dzielenie większych zakładów na mniejsze. Kluczem jest obstawienie kilku identycznych kuponów, o ile możliwa wygrana nie przekracza wskazanego progu. Tak, jest to całkowicie legalne, więc nie będziemy w ten sposób niczym ryzykować.

Który legalny bukmacher oferuje grę bez podatku?

Czy gracze mogą legalnie stawiać zakłady i unikać płacenia podatków? Oczywiście że tak. Wystarczy skorzystać z ofert promocyjnych danego bukmachera. Zaproponował takie rozwiązanie, m.in. Totolotek, który zaoferował swój bonus bukmacherski dla graczy. Dzięki niemu gracze, którzy postawili co najmniej 20 zł za pomocą prostego Toto Mix lub kuponów na żywo i rozegrają co najmniej trzy gry, mogą uniknąć płacenia 12% podatku. Jest jeszcze jeden warunek – całkowity kurs kuponu musi wynosić co najmniej 2,50, a kurs wydarzenia musi być równa lub wyższa niż 1,30. Odmianą specjalną tej promocji jest to, że każdego piątego dnia tygodnia możemy zagrać w prosty kupon za co najmniej 20 złotych, łącznym kursem co najmniej 2,00 i wtedy też bukmacher zapłaci za nas podatek.

Czy warto grać bez podatku?

Tak, ale oczywiście zaraz za tym idą słowa ,,to zależy”. Dzieje się to tak, ponieważ jeśli grasz u legalnego bukmachera i on oferuje ci grę bez podatku, to wszystko jest okej. Jeśli jednak ktoś chce Cię namówić do nielegalnego obstawienia to nie warto. Grzywny nakładane przez fiskusa są wystarczająco wysokie, a ściganie nielegalnego grania i jego klientów jest tak skuteczne, że bardzo szybko wpadniesz w kłopoty, a koniec końców i tak będziesz musiał za to zapłacić.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BET1234
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BET1234
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BET1234

Czy jako początkujący gracz warto szukać grania bez podatku?

Nie, ponieważ zwykle wtedy też bukmacherzy zawierają w regulaminie promocji to, że trzeba grać po pewnym kursie, co zazwyczaj nie sprzyja zwycięstwu dla początkującego gracza. Dlatego też jeśli dopiero zaczynasz, to postaraj się znaleźć inne promocje bukmacherskie, które łatwiej będzie ci wykorzystać.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *