Skip to content

5 rzeczy, bez których nie powinieneś typować zakładów na e-sport

5 rzeczy, bez których nie powinieneś typować zakładów na e-sport

Niekiedy tak w życiu bywa, że nie możemy wyjść z domu, i się nudzimy. Naturalnie szukamy sobie jakiegoś sposobu na rozrywkę, jednakże czemu by nie zacząć zarabiać na zabawie? Jeśli chcesz się podjąć takiej ścieżki, to nie zaczynaj typowania e-sportów, jeśli nie poznasz naszych poniższych 5 porad!

1 – Obstawiaj tylko te gry, które znasz.

Zapomnij o obstawianiu gier, których nazw nawet nie kojarzysz. Twoja gra powinna być oparta na dokładnej analizie spotkania e-sportowego. Aby wykonanie tej analizy było zadaniem prostszym, najpierw wybierz grę, w której czujesz się naprawdę mocny. Śledź aktualności, sprawdzaj wyniki i statystyki swoich ulubionych drużyn, czy też sam w nią graj. Aby wygrywać na zakładach e-sportowych, musisz stać się specjalistą w danej dziedzinie aby mieć szanse na wygraną z bukmacherem. Wiedza na temat danej gry znacznie ułatwia generowanie zysków na twoich typach. Bonusy na e-sport to również ważny aspekt gry na zakładach, ale o tym innym razem. Przejdźmy dalej!

2 – Pamiętaj o analizie

Analiza bukmacherska ma potężną moc i jest absolutną podstawą do zyskownej gry w szerszej perspektywie czasu. Dokonując analizy przedmeczowej musisz uwzględnić szereg czynników, które będą ważne do wytypowania danego turnieju e-sportowego. Analizując wszystkie te czynniki możesz bowiem obiektywnie określić prawdopodobieństwo, że Twój typ okaże się udany.

3 – Wybieraj wyłącznie wartościowe zakłady

Tak zwane ,,ValueBety” – to wartościowe i najbardziej opłacalne zakłady, w których kurs na dane zdarzenie jest nieco zawyżony w stosunku do prawdopodobieństwa, że taki scenariusz może się wydarzyć. Szanse obliczamy oczywiście na podstawie wcześniejszej analizy przedmeczowej. Następnie, określony przez nas wynik procentowy zamieniamy na ułamek liczbowy, a później sprawdzamy czy dany zakład jest dla nas wartościowy. Naturalnie powinniśmy pamiętać o tym, że na przykład grając „pewniaki” po niskich kursach możesz zbudować wysoką skuteczność powyżej 80%. Ale co z tego, skoro jeden przegrany zakład wiąże się z utratą równowartości kilku wygranych? Tu pojawia się pojęcie Yield. Jest to stosunek wygranych środków do wydanych pieniędzy. Jeśli więcej zarabiasz niż wydajesz, Twój Yield jest dodatki i wskazuje na zysk w dłuższej perspektywie czasu. 

4 – Naucz się zarządzać swoim kapitałem

Przeznacz na zakłady bukmacherskie kwotę, którą możesz pozwolić sobie stracić. Nigdy nie ryzykuj zadłużenia i problemów finansowych. Jeśli dysponujesz małą kwotą, na początku postaraj się poczekać, zbierając nieco większą sumę. Daje ona znacznie większe możliwości i pozwala na o wiele bardziej zyskowną grę. Właściwe stawkowanie zakłada, że na jeden zakład nie powinniśmy przeznaczać więcej niż procent z naszego kapitału.

5 – Nie opieraj się wyłącznie na pewniakach bukmacherskich

Wielu początkujących typerów zaczyna od wyszukiwania typów bukmacherskich innych graczy, jednakże zapomina o tym, że mogą z nich skorzystać, ale nigdy nie powinni brać ich za jedyne źródło wiedzy. Nawet jeśli pochodzą od bardzo poważanego typera. 


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *