Skip to content

Gra w pasjansa – poradnik

Gra w pasjansa – poradnik

Każdy kto kiedyś posiadał komputer z systemem Microsoft na pewno w pewnym momencie swojego życia był na tyle znudzony, że zaczął układać pasjansa – w końcu przed wejściem w ,,mainstream” internetu, za bardzo na komputerach nie było co robić, kiedy nie mieliśmy nowych gier bądź też pracy do zrobienia. Jak więc układać pasjansa? Jakie są zasady? Czy pasjans jest podobny do pokera online? O tym opowiemy wam już za moment!

Pasjans – gra jednoosobowa?

Pasjans jest grą przeznaczoną tylko dla jednej osoby, więc nie uraczymy tutaj blefowania w pokerze – lub bądź co bądź jak kto woli – gry z kimś, jednakże często zdarza się tak, że może przerodzić się to w ciekawą grę zespołową, kiedy na przykład jedna osoba gra, a druga daje jej wskazówki. Co do przykładów popularności tej gry, można przytoczyć wypadek, że była to jedna z tych gier karcianych, które były dostępne na systemach Windowsa, począwszy od Windows 95. 

Bonus legalnego bukmachera STS: Ta firma przygotowała dla swoich nowych typerów bonus 29 zł bez depozytu, po to, aby mogli oni przetestować nowe usługi STS. Bonus zostanie nam przyznany jeśli wpiszemy kod promocyjny „BET1234” podczas zakładania nowego konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około godzinie od rejestracji. 

Jednakże jeśli już mówimy o wirtualnych grach karcianych, to w naszym kraju dostępne są one za pomocą Betgames STS, (bądź też TotalCasino, jednakże ta pierwsza jest bardziej popularna, ale to już od was zależy, w jaki sposób będziecie grać w poker online), choć co wielu zaskakuje – wcale nie gramy w Betgames STS kartami, tylko obstawiamy która ręka będzie wygrana.

Do rzeczy – jak grać w pasjansa?

Do rzeczy – jak grać w pasjansa?

 Pasjans jest grą, którą nie zawsze można skończyć, ponieważ wygrana zależy przede wszystkim od rozdania. Karty rozkłada się w siedmiu kolumnach, karta na wierzchu każdej kolumny musi być odkryta. Dwadzieścia cztery pozostałe karty należy położyć na stosie obok kolumn, ponieważ jest to stos rezerwowy. Gra w pasjansa ma na celu ułożenie wszystkich kart na czterech stosach. Na spodzie każdego stosu musi leżeć as. W miarę odkrywania kolejnych kart musimy je kłaść na asie, tak by powstał stos danego koloru. Na przykład po położeniu na polu bazowym asa pik, należy na nim następnie położyć dwójkę karo, trójkę karo na dwójce itd., aż do ułożenia pełnego stosu. Gra trwa dopóki nie ułożymy wszystkich 4 stosów, bądź do momentu, w którym nie mamy już możliwości ruchu, ponieważ tak też może się przydarzyć. Karty w pasjansie możemy przekładać między kolumnami zgodnie z następującymi zasadami: 

– Mamy możliwość położenia karty na odkrytej karcie w danej kolumnie, (tylko i wyłącznie jeśli różni się ona kolorem i jest kartą niższą o jeden numer). Przykład : jeżeli w danej kolumnie odkryta jest czwórka karo, można na niej położyć czarną trójkę. 

– Karty między kolumnami można przekładać pojedynczo lub w grupach.

Karty w stosach muszą być poukładane w kolejności od asa do króla, czyli mniej więcej w ten sposób :

– Król

– Dama

– Goniec (Walet, Jopek)

– 10

– 9

– 8

– 7

– 6

– 5

– 4

– 3

– 2 

– As 


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *