Skip to content

Jakich zasad w pokerze powinien przestrzegać każdy gracz?

Jakich zasad powinien przestrzegać każdy pokerzysta? Otóż wiele początkujących zastanawia się, i nierzadko (ku niepocieszeniu innych graczy) odkrywa te zasady, popełniając przy tym sporo błędów. Dlatego też, dziś przedstawimy wam kilka z nich, których każdy początkujący pokerzysta powinien się trzymać!

Jeżeli grasz – nie pij!

Ta zasada oczywiście nie obowiązuje przy grze ze znajomymi bądź rodziną, ale w stacjonarnym przybytku oferującym gry karciane nie powinniśmy pić. Na internecie jest wiele filmów o doskonałych graczach pod wpływem alkoholu, którzy po paru godzinach tracą swoją wartość bo wypili zbyt wiele whisky. Naturalnie istnieje niewielka liczba znakomitych graczy, którzy stają się jeszcze lepsi i lepiej potrafią rozpoznać dobre układy kart w pokerze. Twoje szanse na to, że taką osobą jesteś właśnie ty, są niewielkie, dlatego też pij jedynie, gdy grasz ze znajomymi.

Nie narzekaj!

Każdemu może się zdarzyć spotkanie z dealerem, który psuje grę w decydujących momentach. Personel czasami podejmuje decyzje, które są przeciwko twoim interesom. Pogódź się z tym, pomyśl sobie kilka niewybrednych rzeczy o tej osobie ale nie narzekaj na ten temat. Narzekanie jedynie sprawia, że psujesz atmosferę gry dla każdego innego.

Jeśli nie czujesz się dobrze – nie graj!

Naturalnie przy grze najlepszych pokerzystów, czasami nawet kiedy nie czują się dobrze to i tak ich gra jest całkiem dobra. To nie dotyczy jednak większości normalnych ,,śmiertelników”. Dlatego też pamiętaj, jeśli nie możesz wykorzystać swoich umiejętności, w stu procentach, najlepiej jest wtedy zrezygnować z gry na jakiś czas. Poza tym, jeśli nie czujemy się dobrze, to zdecydowanie lepiej jest zostać w domu, z racji aktualnie panującej pandemii koronawirusa.

A co jeśli chcemy grać w legalnego pokera online?

Naturalnie nie każdy ma ochotę udawać się do stacjonarnego przybytku oferującego gry karciane. Dlatego też w internecie możemy znaleźć tak zwane Betgames, czyli symulowane gry karciane na gry takie jak : pokera, wojnę czy też bakarata. Naturalnie ta opcja na grę online jest w pełni legalna, jednakże wygląda ona nieco inaczej, niż byśmy byli w stanie to sobie wyobrazić, jednakże po opisaniu tej usługi na pewno wszystko się wam wyklaruje. Dodatkowo Betgames również prawdopodobnie będzie normalnie operowało w czasie kwarantanny.

Różnice między pokerem online a betgames

Otóż różnica polega na tym, że tak jak wcześniej wspominaliśmy, w betgames sts obstawiamy symulowane gry karciane. Zasady gry są zatem zachowane, ale w takiej formie, by były zgodne z obowiązującym w Polsce prawem. Rozgrywka działa na tej zasadzie, że w transmisji na żywo widzimy panią krupier oraz grę, którą wybraliśmy. Może to być poker, bakarat czy też wojna. Pani krupier informuje nas o wszystkich ważnych aspektach gry, takich jak kiedy możemy zacząć obstawiać, kiedy zakłady się kończą, etc. Całą resztą zajmuje się panel gry, który widzimy po lewej stronie naszego ekranu w trakcie rozgrywki. Po prawej stronie znajduje się czat, na którym możemy konwersować z osobami które również obstawiają w tym momencie swoje wyniki. 


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *